^ Back to Top

ETKİNLİKLERİMİZ

RESİM GALERİSİ

Siteye Giriş-Çıkışlar

DEĞERLİ SAKİNLERİMİZ, SİTEYE GİRİŞ ve ÇIKIŞLARINIZDA MUTLAKA KURALLARA UYUNUZ, GÖREVLİLERİN UYARILARINI DİKKATE ALINIZ.

1. ARAÇ GİRİŞİ: Siteye araç girişleri GÜVENLİKLİ OTOPARK KAPISINDAN OTOMATİK GEÇİŞ SİSTEMİ (TAG) ile size verilecek chip ile yapılacaktır. Sitede ikamet edenlerin dışında gelen misafirler site otoparkına alınmayacaktır. Bu konuda misafirlerinizi ikaz ederek, ısrarcı olmamaları konusunda uyarınız.

a. Herhangi bir problemde güvenlik görevlisinden yardım isteyiniz.

b. Sitemize araç girişi yapmak isteyen otomatik geçiş sistemi (TAG) olmayanlar için mutlaka kimlik kontrolü yapılacaktır. Site kayıtlarında mevcut olmayan şahıslar otoparka alınmayacaktır.

c. Bir öndeki araç giriş yaptıktan hemen sonra bariyerler açıkken lütfen kontrolsüz bir şekilde giriş yapmayınız. Bariyerin inmesini bekleyiniz. Bariyerlere çarpma dolayısı ile oluşan her türlü hasardan araç kullanıcısı sorumlu olacaktır.

d. Site güvenliği gerektiği ve şüpheli durumlarda 5188 sayılı kanun kapsamında araçları kontrol yetkisine sahiptir.

e. Alışveriş servisleri ve satıcı – taşeron araçları site otoparkı içerisine kesinlikle alınmayacak, bu tür araçlar işlemlerini ana giriş güvenlik kapısından sağlayacaklardır.


2. YAYA GİRİŞİ: Site sakinlerimizin siteye yaya girişleri aile bildirim formunda belirtilen ve taahhüt edilen şahıslara verilecek proximity kartlar vasıtasıyla yaya turnikelerinden geçmek suretiyle olacaktır. Aynı kartlar ile otopark blok ve blok ana giriş kapılarında da girebileceklerdir.

a. Giriş  kartı olmadığı hallerde siteye giriş kayıtların incelenmesine müteakip kimlik ibrazı yapılmak suretiyle sağlanacaktır.

b. Misafirler, satıcılar, taşeronlar vs. sizlerden teyit almak ve kimlik ibrazı sonrası giriş kartı verilerek siteye giriş yapabileceklerdir.

c. Tüm yaya girişlerinde çanta , paket ve benzeri malzemeler gerektiği ve şüpheli durumlarda 5188 sayılı kanun kapsamın da güvenlik personeli tarafından kontrol edilecektir.

d. Siteye devamlı gelmesi muhtemel birinci derece yakınların veya ev hizmetlisi, çocuk bakıcısı vb. listesi site yönetimine verilmesi gerekmektedir.Bu durumdaki kişilerin listesi yönetimce giriş kapılarında bulundurulacak ve kendilerine standart güvenlikli giriş prosedürleri uygulanacaktır.

e. Önceden güvenliğe bildireceğiniz şahısların giriş ve çıkışlarında kolaylık sağlanacak, sizlerden teyid alınmasına gerek duyulmayacaktır.